Aktualności » Najlepsze zostawili na koniec
27-12-2017r.

Zimowa przerwa w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy i kończący się to zawsze czas decyzji, podsumowań oraz analiz. To wszystko znajdziecie również w najnowszym przeglądzie prasy, w którym umieściliśmy również dwa ciekawe wywiady z naszym bramkarzem Sewerynem Kiełpinem oraz trenerem Jerzym Brzęczkiem. Zapraszamy do lektury!

 

*****

 

EPLOCK.PL

Znamy zimowe plany niebiesko-biało-niebieskich

 

Fragment tekstu: Piłkarze Wisły rozpoczęli w pełni zasłużone, trzytygodniowe urlopy. Część z nich wróci do zajęć już 6 stycznia 2018 roku, pozostali – 8 stycznia. Grudzień 2017 roku był wyjątkowo udany dla trenera Jerzego Brzęczka i jego podopiecznych. Po listopadzie, który zapisał się czterema kolejnymi porażkami, zakończenie roku przyniosło dziesięć punktów wywalczonych w czterech meczach. Nic dziwnego, że cała płocka ekipa rozjeżdżała się na urlopy w doskonałych nastrojach.

 

*****

 

PORTAL PŁOCK

Wisła wietrzy szatnię. Czterech zawodników ma zgodę na odejście

 

Fragment tekstu: Klub poinformował, że zimą Płock może opuścić czterech zawodników. Na liście jest jedno zaskoczenie. Wisła Płock za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowała o możliwym odejściu czterech zawodników. Zgodę na rozwiązanie kontraktu lub wypożyczenie do innego klubu otrzymali: Mateusz Kryczka, Mateusz Piątkowski, Mikołaj Lebedyński i Kamil Sylwestrzak. Nie oznacza to oczywiście, że wszyscy zgodzą się na przedwczesne zakończenie współpracy. 

 

Adam Radwański wypożyczony. Awansował o 2 ligi

 

Fragment tekstu: Młody wychowanek Wisły ponownie zmienia klub. III-ligowego Widzewa zamienił na beniaminka I ligi. Środkowy pomocnik spędził w Łodzi dwie ostatnie rundy. Wypożyczenie obowiązywało do końca obecnego sezonu, ale w umowie istniał zapis umożliwiający skrócenie po rundzie jesiennej. Radwański zdecydował się na taki krok i przeniósł się do I-ligowego Rakowa Częstochowa. Umowa obowiązuje do końca sezonu 2018/19, choć jak informuje klub, ponownie znalazł się w niej zapis o skróceniu wypożyczenia.

 

*****

 

GAZETA WYBORCZA - PŁOCK

Najlepsze mecze Wisły Płock w roku 2017. Przeżyjmy to jeszcze raz [FOTO]

 

Fragment tekstu: 39 spotkań Lotto Ekstraklasy (17 w poprzednim sezonie i 22 w obecnych rozgrywkach) rozegrali w 2017 roku piłkarze nożni Wisły Płock. Wybraliśmy z nich - naszym zdaniem - najlepsze, które dostarczyły kibicom największych powodów do radości i dumy.

 

Amber Cup, obozy w Cetniewie i na Cyprze oraz pięć sparingów. Plany Wisły Płock przed rundą wiosenną


Fragment tekstu: Płoccy piłkarze od kilku dni przebywają na zasłużonych urlopach. Część z nich wróci do obowiązków w klubie 6 stycznia. Dzień później wyselekcjonowana 11-osobowa grupa nafciarzy weźmie udział w turnieju piłki halowej Amber Cup w Gdańsku. Wśród nich będzie m.in. Arkadiusz Reca czy nowy bramkarz Wisły Niemiec Thomas Dahne. Od 8 stycznia w Płocku na zajęciach spotkają się już wszyscy zawodnicy, którzy przez pięć dni będą trenować na własnych obiektach.

 

*****

 

PRZEGLĄD SPORTOWY

Seweryn Kiełpin: W obliczu śmierci piłka schodzi na drugi plan

 

Fragment tekstu: Seweryn Kiełpin w minionej rundzie popełnił dwa poważne błędy, po których był mocno krytykowany. Niewiele osób wiedziało, że bramkarz Wisły Płock występował w meczach mimo rodzinnego nieszczęścia. W szczerej rozmowie mówi też o tym, jaki ma stosunek do Kamila Grabary, z którym wojuje na Twitterze.

 

*****

 

2X45.INFO

15 największych odkryć jesieni w Ekstraklasie wśród polskich piłkarzy. Ponad połowa to Górnik Zabrze!

 

Fragment tekstu: 11. Damian Rasak (Wisła Płock) - Pierwsze półrocze w Ekstraklasie 21-letni pomocnik może zaliczyć do udanych, choć nie zawsze było kolorowo. Najpierw grał w pierwszym składzie, później odstawiono go trochę na boczny tor (między 8. a 17. kolejką uzbierał tylko 90 minut na murawie), ale w ostatnich czterech meczach znów występował więcej i zbiegło się to z udanym finiszem zespołu (trzy zwycięstwa i remis). Rasak na razie pokazał się jako waleczna "szóstka", która odpuści dopiero wtedy, gdy sędzia użyje gwizdka. 

 

20 najlepszych letnich transferów w Ekstraklasie według 2x45. Kluby z Dolnego Śląska trafiały najczęściej

 

Fragment tekstu: 7. Damian Szymański (Wisła Płock) - Przyszedł w ramach rozliczenia za transfer Piotra Wlazły do Jagiellonii, a dziś pewnie mogłoby się to odbyć w drugą stronę. Wlazło w Białymstoku rozczarował, za to Szymański w Płocku rozwinął skrzydła i został liderem środka pola. Pod koniec rundy nieraz to on grał, a Dominik Furman siedział na ławce. Szymański był na naszym portalu zdecydowanie najwyżej ocenianym piłkarzem Wisły (średnia 2,87).

 

*****

 

GOL24.PL

Oceniamy Wisłę Płock: Najlepsze zostawili na koniec [PODSUMOWANIE JESIENI]

 

Fragment tekstu: Po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej Nafciarze musieli zacząć uczyć się na własnych błędach. To dopiero ich drugi sezon w Ekstraklasie. Poprzedni zakończyli na 12. miejscu, dlatego w tym roku ambicje sięgają wyżej. Celem Wisły Płock jest górna ósemka. Oceniamy, czy jest to możliwe do zrealizowania i jak radzili sobie podopieczni Jerzego Brzęczka jesienią w 21. spotkaniach na ekstraklasowych boiskach.

 

*****

 

WESZŁO

Zaczęło się od trzęsienia ziemi. Później było już tylko stabilniej

 

Fragment tekstu: W Wiśle Płock zaczęło się od trzęsienia ziemi, a później było… już tylko stabilniej. Sezon nie zdążył się nawet rozpocząć, a szanowany (?) Marcin Kaczmarek stracił robotę i podobno sporo do powiedzenia przy tej decyzji mieli ważniejsi piłkarze w klubie, co nie pachnie zdrową sytuacją. Żeby było śmieszniej, jeden z nich dorobił się nawet po tej akcji ksywki trenera. Wskutek tego splotu okoliczności kolejną szansę w Ekstraklasie dostał Jerzy Brzęczek i póki co trzyma się karuzeli dość mocno.

 

*****

 

RZECZPOSPOLITA

Rozmowa z trenerem Wisły Płock Jerzym Brzęczkiem

 

Fragment tekstu: Trener Wisły Płock Jerzy Brzęczek o jesieni w piłkarskiej ekstraklasie i sposobie Górnika Zabrze na wyjście z kryzysu.