Aktualności » Najlepiej punktuje Mereba
27-12-2017r.

Pod jakim kątem by nie spojrzeć odkąd trafił do Wisły Płock zawsze jest w czołówce klubowej klasyfikacji kanadyjskiej (bramki + asysty). Jesień 2016, wiosna 2017, jesień 2017 i cały rok 2017. Należały do Giorgiego Merebashviliego, który w minionej rundzie punktował najlepiej z Nafciarzy.


52 występy w LOTTO Ekstraklasie ma na swoim koncie skrzydłowy reprezentacji Gruzji. W tym czasie zdobył 9 bramek, zanotował 11 asyst i wywalczył 3 rzuty karne, z których 2 zostały wykorzystane. Miał więc bezpośredni udział przy 22 golach dla Wisły, co stanowi ponad 32 procent trafień w rozpatrywanym przedziale czasowym.

 

Tylko w zakończonej 18 grudnia pierwszej rundzie sezonu 2017/2018 kibice Wisły z goli swoich ulubieńców cieszyli się dwadzieścia sześć razy. Najwięcej strzelał Nico Varela, co pozwoliło mu wskoczyć na podium jesiennych strzelców. Do siatki rywali piłkę pakowało jednak aż 12 różnych zawodników, co jest z kolei rekordem pod tym konkretnym względem. W zestawieniu ostatnich podań ex aequo przewodzą natomiast Dominik Furman i Merebashvili z 4 asystami. W klubowej klasyfikacji kanadyjskiej to właśnie ta wymieniona trójka może pochwalić się najlepszymi liczbami. Z siódemką (3 bramki + 4 asysty) przewodzi Mereba, a tuż za nim wspólnie są Furman (2 bramki + 4 asysty) i Varela (6 bramek)

 

BRAMKI JESIEŃ 2017 (TOP 3)

6 - Nico Varela

3 - Kamil Biliński, Giorgi Merebashvili, Damian Szymański

 

ASYSTY JESIEŃ 2017 (TOP 3)

4 - Giorgi Merebashvili, Dominik Furman

2 - Mateusz Piątkowski, Konrad Michalak, Semir Stilić

 

KLASYFIKACJA KANADYJSKA JESIEŃ 2017 (TOP 3)

7 - Giorgi Merebashvili (3+4)

6 - Dominik Furman (2+4), Nico Varela (6+0)

 

Skupiając się jednak na całym, kończącym się 2017 roku zestawienie najlepiej punktujących nie ulegnie zbytnio zmianom. Warto zauważyć, że pod wodzą trenerów Marcina Kaczmarka i Jerzego Brzęczka Nafciarze rozegrali 38 spotkań w najwyższej lidze, w których zanotowali równo pół setki bramek. Ciężar ich zdobywania rozłożył się na dziewiętnastu zawodników, choć niebiesko-biało-niebieskie barwy reprezentowało szesnastu z nich. Pozostałe trzy trafienia to samobóje graczy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, Górnika Łęczna oraz Legii Warszawa. 

 

Mimo zaledwie dwóch zdobyczy jesienią najlepszym strzelcem Wisły w 2017 roku został José Kanté Martínez, który wyprzedził innego hiszpańskojęzycznego piłkarza Urugwajczyka Varelę oraz Mateusza Piątkowskiego i Merebashviligo. W asystach - już samodzielnie i ze sporą przewagą - dzieli i rządzi Mereba, przed Furmanem i Piątkowskim.

 

Co w pełni zrozumiałe najlepsi w kategoriach strzelcy (Kanté) i asystenci (Mereba) zasiadają również na dwóch czołowych miejscach w klubowej klasyfikacji kanadyjskiej i jako jedyni uzbierali dwucyfrowe liczby punktów. Na najniższym stopniu podium wylądował natomiast Piątkowski.

 

STRZELCY 2017 (TOP 3):

8 - José Kanté Martínez

6 - Nico Varela

5 - Mateusz Piątkowski, Giorgi Merebashvili

 

ASYSTY 2017 (TOP 3):

9 - Giorgi Merebashvili

5 - Dominik Furman

3 - Mateusz Piątkowski

 

KLASYFIKACJA KANADYJSKA 2017 (TOP 3):

14 - Giorgi Merebashvili (5+9)

10 - José Kanté Martínez (8+2)

8 - Mateusz Piątkowski (5+3)