Aktualności » Sekcja bokserska ponownie w Wiśle Płock!
28-12-2017r.

 

Na przestrzeni lat w klubie działało kilkanaście sekcji sportowych, ale w ostatnim czasie Wisła Płock była klubem jednosekcyjnym. W 2017 roku, w którym świętowaliśmy 70-lecie swojego istnienia, do sekcji piłki nożnej dołączyła sekcja eSport, a teraz przyszedł czas na kolejną! 

 

W czerwcu 2010 po raz pierwszy w historii Wisła stała się klubem jednosekcyjnym. Wówczas likwidacji uległa sekcja piłki ręcznej. Do kwietnia 2017 nic pod tym względem się nie zmieniało, aż w końcu otworzyliśmy się na nowy rodzaj współzawodnictwa - eSport.

 

 

Teraz wracamy do korzeni i reaktywujemy sekcję bokserską, która działała w latach 1947-1962, czyli na początku funkcjonowania klubu. Reaktywacja to tak naprawdę wzięcie pod „skrzydła” powołanego 21 stycznia 2011 roku Uczniowskiego Klubu Sportowego Gedeon Płock. Od teraz zawodnicy „Gedeona” będą występować w barwach Wisły Płock. Rok 2017 kończymy więc jako klub trójsekcyjny.

 

- Trzeba pamiętać, że Wisła Płock nie powinna kojarzyć się jedynie z dwoma wiodącymi dyscyplinami, jakimi przez laty była piłka ręczna i piłka nożna. To także kilkanaście innych dyscyplin, które działały w klubie w przeszłości. Cieszymy się, że w roku 70-lecia klubu udało nam się powołać sekcję e-Sport oraz reaktywować jedną z pierwszych wiślackich sekcji - powiedział o utworzeniu w Wiśle sekcji bokserskiej wiceprezes klubu Tomasz Marzec.

 

Za jej rozwój odpowiedzialny będzie Konrad Kowal - trener II klasy boksu olimpijskiego. Pomagać będzie mu instruktor boksu olimpijskiego i jego były podopieczny Filip Koper. Na treningi bokserskie uczęszcza około 40-50 i tyle też liczyć będzie sekcja, która nie zamyka się na żadnego chętnego w wieku od 10 do 23 lat.

 

 - Cieszę się, że od nowego roku moi podopieczni będą występować w barwach Wisły. To wielki zaszczyt, ponieważ właśnie w ten sposób stajemy się częścią największego płockiego klubu, w którym niegdyś istniała sekcja bokserska. Od teraz możemy pisać jej dalszą historię - dodał trener Kowal.

 

Więcej informacji o myśli szkoleniowej, strategii szkolenia dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, kadrze trenerskiej oraz planie działania sekcji bokserskiej "Wisła Płock" na 2018 rok znajdziecie tutaj. O bieżącym funkcjonowaniu sekcji będziemy informować na bieżąco.