Stara Wiara

20 kwietnia 2011 roku o godz. 15. w klubowej kawiarence odbyła się konferencja prasowa promująca projekt Klub Seniora „Stara Wiara”, który ma na celu zrzeszenie byłych zawodników, trenerów oraz działaczy Wisły Płock.- Jest to jeden z naszych sztandarowych pomysłów, projekt, którego bardzo brakowało wcześniej - zaczął wiceprezes Wisły Jacek Kruszewski.- A wszystko po to, by przypominać historię klubu, uczyć umiłowania tradycji i wpajać ją młodym kibicom.


Na czym będzie polegała „Stara Wiara”?
- Zawodnicy, a także trenerzy, działacze i inni ludzie nie związani umownie z Klubem, zrzeszeni w organizacji, będą mogli założyć stowarzyszenie i podejmować szeroko rozumiane, legalne działania, przy współpracy z Wisłą - mówił dalej wiceprezes. - Chcemy, aby Ci, którzy wciąż mają Wisłę w sercu, wspólnymi siłami promowali Klub, ale także przypominali o jego 64. letniej historii i o sobie - wiślackich sławach. SW będzie miała swoje miejsce na stronie internetowej Klubu, a także na trybunach, oraz możliwości spotkań w kawiarence klubowej i grania na naszych boiskach. Nie chcemy, by powtórzyła się sytuacja, że zasłużeni zawodnicy nie byli traktowani na Wiśle w należyty sposób.Na konferencji pojawili się pierwsi członkowie - założyciele Klubu Seniora „Stara Wiara” - piłkarze: Wojciech Małocha, Paweł Kędzierski, Bogusław Pachelski, trener Tadeusz Prosowski oraz wieloletni fotograf klubowy - Jan Waćkowski. Tymczasowym przewodniczącym Starej Wiary został Paweł Kędzierski, który będzie koordynował pierwsze kroki organizacji. - Chcemy zaplanować szereg działań promocyjnych, mecze towarzyskie, spotkania w szkołach, przypominanie młodzieży o historii i zachęcanie do uprawiana sportu.

Wisła Płock serdecznie zachęca dawnych zawodników Wisły Płock, działaczy, szkoleniowców i innych ludzi, którzy uczestniczyli w wiślackich historycznych wydarzeniach, do zapisywania się do klubu .
Stara Wiara ma nieograniczoną ilość miejsc, a chęć w niej uczestnictwa można już zgłaszać wypełniając deklarację członkowską i wysyłając wypełnioną na adres e-mail: [email protected] lub faksem pod nr 24/367 65 24.


Wisła Płock czeka na każdego, kto chciałby wesprzeć swoją osobą wiślacki Klub Seniora Stara Wiara.

 

 

Deklaracja członkowska do pobrania TU

O Starej Wiarze:

Skarby od trenera Prosowskiego

Witamy sztangistów!

Udział Starej Wiary w XII Turnieju o Puchar SSKWP

Identyfikatory dla SW!

Dawni Wislacy wygrywają turniej piłki ulicznej.

 Nie zapominamy o szczypiornistach.